Site Loader

LOCATION

Rock Street, San Francisco
Afty i pleśniawki

Afty są jednym z najpopularniejszych wykwitów, które mogą pojawić się w jamie ustnej. Na początku, afty przypominają równie popularne ‘zimno’, lecz rozwój jest zupełnie inny. Afty mogą pojawić się w każdej chwili, skutecznie utrudniając jedzenie czy mówienie. Sposób im zapobiegania jest tak samo skuteczny jak i prosty. Test Obciążeń Organizmu pomaga wykryć przyczyny występowania tej uciążliwej dolegliwości.

aftyAfty, to miejscowe owrzodzenie na błonie śluzowej jamy ustnej, warg lub języka. W miejscu pojawienia się jej mamy do czynienia ze stanem zapalnym. Ciężko spotkać osobę, która nie miała jej więcej niż raz w swoim życiu. Oznacza to, że ciężko spotkać osobę, która nie miałaby nawrotowego aftowego zapalenia jamy ustnej. Płytka nadżerka pokryta jest nalotem w kolorze białym o czerwonym, zaoognionym obrzeżu. Wielkość aftów zwykle nie przekracza kilku milimetrów, znane są przypadki gdy średnica dochodziła jak i przekraczała 2 centymetry. Jak każde owrzodzenie, jest bolesne. Zarówno przypadkowe dotknięcia językiem, zębami czy jedzeniem, mogą naruszyć strukturę wykwitu wydłużając czas regeneracji do kilku tygodni. W przypadku przekłucia białego nalotu, na powierzchnię wydostanie się kwaśna ropa.

Jak powstają afty?

Początku  schorzenia można upatrywać w wielu różnych przyczynach, na które mamy  mniejszy lub większy wpływ. Jednakże prawidłowe podejście i dbanie o organizm potrafi w pełni wyeliminować pojawianie się aft. Mogą one pojawić się po mechanicznym uszkodzeniu błony śluzowej poprzez przegryzienie, ukłucie od aparatu ortodontycznego lub kolczyku, prym jednak wiedzie uszkodzenie podczas wizyty u dentysty. Przeróżne narzędzia będące na wyposażeniu gabinetów stomatologicznych są w stanie, uszkodzić tkankę jamy ustnej.

Geneza jej może mieć swój początek w złej diecie. Sztuczne składniki dodawane do żywności, antybiotyki i inne. Działanie ich może mieć dwojaki sposób. Bezpośrednio poprzez kontakt z substancją z pokarmu, nastąpi podrażnienie i w efekcie pojawi się ognisko zapalne zapowiadające pojawienie się afty. Takie samo działanie lecz działające z opóźnieniem będzie w przypadku toksyn. Antybiotyki dodawane do pożywienia, które w śladowych ilościach lecz systematycznie osadzają się w organizmie. Pozostałości po produktach farmaceutycznych i wirusach/bakterii, będą coraz bardziej toksynami zatruwać ciało. Doprowadza to do spadku odporności, w wyniku której różne schorzenia mogą mieć swój początek.

Zła dieta może mieć również charakter przyjmowania glutenu (głównie pszenicznego). Gluten ma właściwości zapychające kosmki w jelitach. Przez kosmki właśnie dochodzi do wchłonięcia substancji odżywczych, a co najważniejsze witamin i minerałów. Warto wspomnieć, iż nie jesteśmy w stanie sami sobie ich wytworzyć, w celu utrzymania dobrego stanu organizmu, trzeba przyjmować je wraz z pożywieniem. Gdy kosmki jelitowe są przytkane, ilość wchłanianych witamin drastycznie spada. Doprowadzi do spadku skuteczności układu immunologicznego, a nawet schorzeń takich jak afty, kurza ślepota czy choroba Beri beri.

Jak poznać moją przyczynę afty?

Oprócz wymienionych powyżej, powodem powstawania afty mogę być: alergie, stres, gorączka, zmiany hormonalne, podrażnienia wywołane pastą do zębów, zapalenie jelit, białaczka, grzybica ogólnoustrojowa. By skutecznie pozbyć się dolegliwości trzeba precyzyjnie działać na przyczynę, a nie objawy. Pomocne jest zapisanie się na Test Obciążeń Organizmu, jest to kompleksowy, a zarazem bezbolesny test, który potrafi wykryć obciążenia zanim pojawią się wyraźne objawy. To co nazywasz zmęczeniem i przepracowaniem, nie musi nim być. Osłabienie organizmu może objawiać się poprzez różne, a zarazem najzwyklejsze objawy, nie brane przez nas pod uwagę. Jednym z efektów mogą być afty.

Nie czekaj, działaj już teraz!

Gabinety Revitum dla twej wygody znajdują się już w całej Polsce. Najlepsi specjaliści przeprowadzają w nich Test Obciążeń Organizmu metodą dr Volla. Dzięki niemu zostaną wykryte wszystkie męczące organizm obciążenia, a przeciw nim zaproponowana będzie indywidualna kuracja. Kuracja nie zatruwająca ciała, pozbawiona wszelkich toksyn. Wszystko potrzebne informacje otrzymasz w trakcie jednej wizyty. Bez dodatkowego czekania możesz od razu rozpocząć walkę z dolegliwościami. Specjalista udzieli Ci wszystkich potrzebnych rad i odpowie na każde męczące pytnie. Rozpoznanie zagrożenia jest pierwszym krokiem do pełnego zdrowia. Zdrowie jest najważniejsze, nawet najmniejszy uszczerbek na nim skutecznie będzie przeszkadzać Ci w życiu codziennym. Zapisz się już teraz i poczuj jak to jest żyć pełnią życia.

Post Author: Alicja Włodarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *