Site Loader

LOCATION

Rock Street, San Francisco
alergie pokarmowe

Alergia pokarmowa i zabójcze jedzenie

Katar, świąd, obrzęk krtani, pokrzywki czy też nudności. To jedynie niektóre objawy jakie może przejawiać alergia pokarmowa. Na różnego rodzaju alergie cierpi ok. 10 proc. populacji świata, natomiast alergia pokarmowa dotyka nawet 3 proc. ludzkości. Może i nie jest to duża liczba, ale w skali świata jest to ponad 20 mln. osób, które muszą dokładnie uważać na to, co jedzą. Alergia pokarmowa jest jedną z najczęściej występujących alergii.

alergia pokarmowaAlergia pokarmowa jest w stanie ujawnić się w każdym wieku, jednak najczęściej pokazuje się u niemowląt czy małych dzieci. Z mechanicznego punktu widzenia alergia pokarmowa jest niewłaściwą reakcją naszego układu odpornościowego na dany pokarm, która wywołuje objawy kliniczne. Jest to przykład reakcji autoimmunologicznej, gdzie system immunologiczny reaguje na jakiś związek, na który zdrowy i właściwie działający system nie zwraca uwagi. Alergia pokarmowa występuje najczęściej u dzieci ponieważ w młodym wieku układ immunologiczny układu pokarmowego posiada zwiększoną podatność na nieprawidłowe reakcje. Często zdarza się tak, że alergia pokarmowa przechodzi sama z wiekiem, jednak nie należy się cieszyć, gdyż jest to jedynie zapowiedź innych dolegliwości alergicznych. Dlatego warto wykonać Test Obciążeń Organizmu nawet, jeżeli alergia przeszła sama, gdyż w każdej chwili może ujawnić się nowa, całkiem inna.

Skąd u mnie alergia pokarmowa?

Wiele osób cierpi na alergie różnego rodzaju, w skali świata alergicy stanowią prawie 10 proc. populacji. Najczęściej mówi się o tym, iż alergia jest genetyczna i zazwyczaj przenoszona z rodziców na ich dzieci. Oczywiście, tak. Zakładając, że obydwoje rodziców nie posiada żadnych alergii, to wystąpienie alergii u dziecka wynosi zaledwie 12%. Jeżeli alergia dotyka matki dziecka, to w ponad połowie przypadków jej dziecko również cierpi na alergię jakiegoś rodzaju. Jeszcze większa szansa na rozwój alergii u dziecka istnieje, jeżeli ojciec jest alergikiem – wtedy jest to nawet 80 procent.

Ale to jest sama genetyka. Bardzo ważnym czynnikiem alergologicznym jest sama cywilizacja i jej ciągły postęp. W krajach wysoce rozwiniętych alergików jest dużo więcej niż w krajach słabo rozwiniętych. Związane jest to z powszechnym występowaniem toksyn, alergenów i większym zanieczyszczeniem środowiska naturalnego. Występowanie takich toksyn jak spaliny samochodowe, różnego rodzaju detergenty, dodatki i konserwanty w żywności, a nawet kosmetyki, przyczynia się do powstania alergii. Wiele mówi się właśnie o tym, iż alergie są genetyczne jednak prawie nikt nie wspomina o fakcie, iż to właśnie głównie toksyny, a dokładniej ich zwiększona ilość w naszym organizmie, powoduje wszelkiego rodzaju alergie. Alergia pokarmowa nie jest tutaj wyjątkiem, a Test Obciążeń Organizmu jest w stanie wykryć zwiększone ilości toksyn w naszym systemie.

Alergia pokarmowa objawy

Zauważenie alergii nie jest dość trudne. Alergia pokarmowa przejawia swoje symptomy praktycznie natychmiastowo. W ponad połowie przypadków alergików, symptomy kliniczne takie jak pokrzywka czy wstrząs anafilaktyczny występują zaraz lub po kilku minutach po spożyciu pokarmu, na który są uczuleni. U niektórych osób objawy mogą jednak wystąpić po kilku godzinach, a nawet po kilku dniach od zjedzenia alergenu, a u ok. 20 proc. alergików występuje tzw. reakcja alergiczna typu cytotoksycznego, w których dochodzi do niszczenia komórek. Jest to dość niebezpieczne i dlatego należy wykonać Test Obciążeń Organizmu aby rozpocząć kurację i pozbyć się alergii.

alergia pokarmowaNajgroźniejszym objawem, o czym wie każdy alergik, jest wstrząs anafilaktyczny, który może doprowadzić nawet do śmierci. Taką reakcję mogą wywołać przede wszystkim orzeszki ziemne, które występują w śladowych ilościach praktycznie w każdym produkcie spożywczym, ale także seler, ryby czy skorupiaki, białko jaj, niektóre przyprawy oraz ziarna sezamu. Oczywiście takie reakcje to absolutna skrajność alergii. Inne, łagodniejsze objawy to przede wszystkim pokrzywki na skórze, zaburzenia jelitowe, reakcje żołądka na alergen, refluks, astma, nieżyt krtani czy też alergiczny nieżyt nosa.

Alergia pokarmowa kontra Test Obciążeń Organizmu

Alergia pokarmowa, tak samo jak i inne alergie, głównie powodowana jest toksynami w organizmie. Każdy organizm jest w stanie wytrzymać bez przykrych dolegliwości jakąś, konkretną ilość toksyn zanim się załamie. Duża ilość toksyn w organizmie zaczyna wywoływać różne dolegliwości, między innymi właśnie alergie. Test Obciążeń Organizmu wykrywa zbyt dużą ilość toksyn w organizmie, jak zresztą wiele innych obciążeń. Ale czym właściwie są obciążenia? Obciążenia to nic innego jak przyczyny chorób – jak toksyny i alergie. Obciążenia wywołują choroby, które objawiają się w różny sposób, jednak wiele osób walczy z nimi w taki sam, błędny sposób – eliminując objawy. To jeden z największych błędów naszego społeczeństwa. Nie wystarczy jedynie pozbyć się objawów. Aby wygrać walkę z chorobą i być pewnym, że nie wróci należy zwalczyć jej przyczyny. A przyczynami mogą być pasożyty w organizmie, grzyby powodujące grzybice, problemy z metabolizmem glutenu czy wspomniane toksyny. Test trwa ok. 45 minut i jest całkowicie bezbolesny. Po teście jego wyniki zostaną ci wytłumaczone przez specjalistę, które zaleci ci odpowiednią kurację aby pozbyć się obciążeń.
Test Obciążeń Organizmu nie trwa dłużej niż 45 minut, w ciągu których poznasz wszystkie przyczyny swoich dolegliwości. Jeden test jest w stanie powiedzieć ci wszystko, co musisz wiedzieć aby powrócić do pełnego zdrowia. Test Obciążeń Organizmu metodą EAV w całej Polsce wykonuje Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum.

Post Author: Alicja Włodarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *