Site Loader

LOCATION

Rock Street, San Francisco
atopowe zapalenie skóry

Atopowe Zapalenie Skóry – objawy i przyczyny

Atopowe zapalenie skóry może zaatakować od najmłodszych lat i objawy nie ustąpią wraz z wiekiem. Popękana sucha skóra, mnogość krost i przebarwień, bruzdy. Tak wygląda rzeczywistość ludzi z atopowym zapaleniem skóry. Ludzi, których własnych układ immunologiczny obrócił się przeciw nim samym.

atopowe zapalenie skóryAtopowe zapalenie skóry dotyka ok. 20 proc. ludzi na całym świecie. Mówi się, że atopowe zapalenie skóry to choroba na całe życie. Lata mijają w okresach z nagromadzeniem objawów i tych kiedy nie są tak dokuczliwe. Dotyka ono około 20 proc. ludzi na całym świecie. Najczęściej są to mieszkańcy Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. Ma to między innymi związek z postępem technologicznym przy wyrobie produktów spożywczych. Wiąże się to z wykorzystaniem przeróżnych stymulantów dających lepsze rezultaty przy niższym zaangażowaniu w produkcję. Nasila to jednak objawy atopowego zapalenia skóry. Zauważono również, że częściej atopowe zapalenie skóry dotyka dzieci, które przed upływem roku karmione były mlekiem krowim, a zwłaszcza dziewczynki. Na szczęście dolegliwość ta wraz z wiekiem przybiera coraz łagodniejsze objawy, jednak nigdy nie znika. Przeczytaj w jaki sposób Test Obciążeń może pomóc ci zdiagnozować przyczynę AZS.

Geneza schorzenia

Warto zauważyć, że egzema (inaczej atopowe zapalenie skóry) nie jest chorobą zakaźną. Nawet najbliższy kontakt nie doprowadzi do przeniesienia schorzenia. Nie trzeba się więc izolować się od reszty rodziny, czy korzystać z oddzielnej pościeli, naczyń. Jako winowajcę wskazuje się bowiem na błąd genetyczny układu immunologicznego, przy reakcji alergicznej dochodzi do nadmiernej produkcji przeciwciał skierowanych przeciw alergenom. To z kolei doprowadza do znanych nam objawów. Pojawiają się też głosy o atopowym zapaleniu skóry jako dolegliwości psychosomatycznej. Czynniki psychologiczne, głównie emocjonalne miałyby mieć wpływ na powstawanie objawów egzemy. Trzeba pamiętać, że zjawisko atopowego zapalenia skóry nie jest do końca poznane. Wszystkie teorie, oddziaływują na powstawanie objawów, ale głównego winowajcę ciężko wskazać.

Atopowe zapalenie skóry – teorie

Teoria o wadliwych genach zdobywa jednak na popularności. Ma to związek z odkryciem, iż wadliwy gen w większości przypadków dziedziczony jest przez dzieci. Dziedziczą jednak tylko skłonność do atopii, alergii o podłożu genetycznym. Nie koniecznie musi objawić się egzemą, może to być również astma czy też katar sienny. Najważniejsze, by nie dopuścić do eskalacji objawów to: unikanie dymu papierosowego, który źle wpływa na skórę, drażniących wełnianych ubrań oraz miejsc i pomieszczeń, gdzie nasza skóra łatwo może się wysuszyć.

Atopowe zapalenie skóry – objawy

atopowe zapalenie skóryDo pierwszych objawów należy swędzenie. Na początku o małym natężeniu, lecz będzie się nasilać stopniowo przeszkadzając w codziennych czynnościach, z koncentracją, a nawet snem. Skóra zaczyna przejawiać tendencje do wysuszania się. Następnie w kolejności będą pojawiać się czerwone kropki, zwiastujące pojawienie się krost, które z czasem zajdą ropą. Ilość krost będzie ulegać zwiększeniu, pojawiając się na coraz większej powierzchni skóry. W początkowych fazach może wyglądać jak alergia skórna, później jak liszaj. Nazywane jest to erytrodermią – zmiany skórne. Każda próba drapania się pozostawia ślady zwane przyczosami. Ważne jest prawidłowe rozpoznanie, bowiem większość dolegliwości skórnych ma identyczne objawy. Odpowiedzią na ten problem jest Test Obciążeń Organizmu, który potrafi wykryć wszystkie dolegliwości męczące nasz organizm.

Rozpoznanie i kuracja

Gabinety Centrum Diagnostyki Revitum znajdziesz w całej Polsce. Specjaliści biomedycyny w ciągu kilkudziesięciu minut przeprowadzą kompletny test Twojego organizmu, metodą doktora Volla. Test i analiza dadzą podstawę do przygotowania indywidualnej kuracji, wyłącznie naturalnymi składnikami. Twoje ciało zasługuje na najlepsze traktowanie. Codziennie zatruwasz swoje ciało niezliczoną ilością toksyn z pożywienia, a nawet powietrza. Negatywnie wpływając na układ odpornościowy. Przegrywasz w ten sposób z licznymi obciążeniami doprowadzając do tego, by objawy utrudniały Ci życie każdego dnia. Zacznij wygrywać, zapisz się na Test Obciążeń już dziś!

Post Author: Alicja Włodarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *