Site Loader

LOCATION

Rock Street, San Francisco
Dermatofity leczenie

Czym są dermatofity?

Ilość grzybów jakie mogą zaatakować nasz organizm jest ogromna. Warto jednak zaznaczyć, że wszystkie grzyby powodujące grzybicę dzielimy na dwie podstawowe grupy: dermatofity oraz drożdżaki. Grzyby z obu tych grup wykryje Test Obciążeń Organizmu.

dermatofity

Dermatofity to grzyby odpowiedzialne za grzybice paznokci, atakują również włosy a także naskórek. Drożdżaki to grzyby odpowiedzialne za ataki na naszych fałdach skórnych, narządach płciowych czy błonach śluzowych jamy ustnej. Wywołują one takie grzybice jak grzybica penisa, grzybica pochwy czy grzybica jamy ustnej.

Jak dzielimy dermatofity?

Dermatofity możemy podzielić na podgrupy, które wydzielamy ze względu na miejsce występowania tych grzybów i możliwość zarażenia się nimi. Test Obciążeń Organizmu wykrywa wszelkie grzyby, niezależnie od ich pochodzenia. Tak więc dermatofity podzielić możemy na:

  • Dermatofity geofilne

Które występują głównie w glebie. Na człowieka przenoszą się przez kontakt z glebą, a więc poprzez wszelkie prace związanie z ziemią jak np. opiekowanie się ogródkiem, sadzenie kwiatów na balkonach czy wszelkie inne prace rolnicze. Zarazić się niemi możemy również poprzez zabawę z psem, który wcześniej wytarzał się w ziemi.

  • Dermatofity zoofilne

Są to dermatofity przenoszone na człowieka poprzez zwierzęta. Zazwyczaj chodzi tutaj o zwykły kontakt z sierścią lub skórą zwierzęcia, które jest nosicielem takich grzybów. Do zarażenia może dojść również poprzez spożycie skażonego mięsa czy innych produktów pochodzenia zwierzęcego.

  • Dermatofity antropofilne

Są to grzyby, które przenoszone są z człowieka na człowieka. Oczywiście sam dotyk i kontakt jest najoczywistszym sposobem zarażenia się, ale istnieje także możliwość zarażenia się poprzez założenie ubrania osoby zakażonej, użycie jej grzebienia czy np. nożyczek do paznokci.

Jakie choroby wywołują dermatofity?

Dermatofity to grzyby, które wywołują grzybicę skóry, paznokci i skóry owłosionej. Grzybicę skóry gładkiej wywołują dermatofity zwierzęce i ludzkie, a rozwija się ona głównie na skórze odsłoniętej i łatwej do zakażenia. Objawy grzybicy wywołanej dermatofitami to złuszcząjący się rumień, a także krostkowe wykwity i pęcherzyki.

Grzybica skóry owłosionej wywoływana jest przez dermatofity anropofilne. Grzybicę skóry owłosionej możemy podzielić na grzybicę drobnozarodnikową, gdzie włosy znajdujące się w ognisku grzybicy łamią się na wysokości zaledwie kilku milimetrów, a sama grzybica atakuje głównie dzieci. Grzybica strzygąca, w której włosy łamią się na różnej wysokości, mogą pojawić się ogniska guzowate z naciekiem zapalnym wydzielającym ropę. Ostatni rodzaj to grzybica woszczynowa i jest dość żadką dolegliwością. Symptomy to żółtawe tarczki, które nakładają się na skórę i są strzępkami grzyba.

Grzybica paznokci wywołują wszystkie grupy dermatofitów. Zmiany dają sie zauważyć początkowo na brzegu płytki paznokcia, po czym wędrują dalej atakując cały paznokieć. Paznokieć zmienia kolor na żółtawy lub żółtawo-brunatny, staja się bardzo łamliwe, grubieją i zaczynają się rozwarstwiać. Wszelkie objawy podane wyżej powinny zmotywować nas aby wykonać Test Obciążeń Organizmu.

Test Obciążeń Organizmu kontra dermatofity

Test Obciążeń Organizmu jest testem, który wykrywa obciążenia jakie znajdują sie w twoim organizmem. Dermatofity należą do takich obciążeń. Obciążenia to nic innego jak przyczyny chorób i dolegliwości jakie atakują nasz organizm. Prawidłowa walka z chorobami polega właśnie na tym aby pozbyć się tego, co powoduje chorobę, a nie jedynie walczyć z jej objawami. Test Obciążeń Organizmu wykrywa wszystkie obciążenia, którymi mogą być grzyby, tak dermatofity jak i drożdżaki, pasożyty, toksyny i wiele innych. Test trwa 45 minut, a po nim otrzymujesz indywidualną kurację sporządzoną przez specjalistę, który wytłumaczy ci dokładnie wyniki testu.
Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.
P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób.

Post Author: Alicja Włodarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *