Site Loader

LOCATION

Rock Street, San Francisco
grzybica infekcja pochwy

Infekcja pochwy – jak je odróżnić?

Dziwna, biaława wydzielina z pochwy nigdy nie obwieszcza niczego dobrego. Zazwyczaj jest to jakaś infekcja pochwy. Jednak taki objaw nie do końca zdradza nam przyczyny tego stanu. Jednak to zrobi za nas Test Obciążeń Organizmu.

infekcja pochwy

Infekcja pochwy może posiadać wiele różnych przyczyn, zazwyczaj jednak powiązane one są z zaburzeniem biologicznej mikroflory pochwy. Infekcja pochwy często towarzyszy także takim chorobom jak anoreksja, cukrzyca czy otyłość jak również przy stosowaniu antykoncepcji czy długotrwałych terapiach antybiotykowych, gdzie grzybica jest praktycznie pewniakiem. Zmiany hormonalne podczas ciąży, stres, przesada z higieną miejsc intymnych czy jej zaniedbanie oraz zwykłe osłabienie organizmu sprzyja infekcji pochwy. Zależnie od tego, co chorobę wywołuje, infekcję pochwy możemy zaliczyć do jednej z trzech grup: bakteryjnego zakażenia pochwy, czyli BV (bacterial vaginosis); grzybicze zapalenie pochwy wywoływane przez drożdżaki Candida; rzęsistkowicę, a wiec chorobę wywoływaną przez pasożyta – rzęsistka pochwowego.

  • Bakteryjna infekcja pochwy

Jest to najczęściej spotykana infekcja pochwy oraz sromu. Przyczyną tej dolegliwości jest zaburzenie bakteryjnej mikroflory pochwy. W takiej sytuacji występuje zazwyczaj brak pałeczek kwasu mlekowego, których głównym zadaniem jest utrzymanie odpowiedniego pH pochwy, w skutek czego następuje znaczne namnożenie się bakterii w tym miejscu. Do objawów BV zaliczamy niemiły i intensywny zapach pochwy. Dodatkowo obserwuje się szarawą, jednolitą wydzielinę z pochwy, która pachnie w podobny, niemiły sposób.

  • Grzybiczna infekcja pochwy

Według szacunków w ciągu swojego całego życia 75 proc. kobiet przynajmniej raz zachoruje na grzybicę pochwy czy sromu, a ok. 50 proc. kobiet z tym problemem ciągle walczy, gdyż ich choroba ma charakter nawrotowy. Do zakażenia grzybami Candida najczęściej dochodzi na drodze wewnętrznej, gdyż drożdżaki te są naturalną częścią mikroflory bakteryjnej pochwy, jelit a nawet skóry głowy. Wystarczy lekkie upośledzenie układu odpornościowego i drożdżaki zaczynają się rozrastać. Jeżeli system immunonoliczny jest w dobrym stanie to zaraz sobie poradzi z takim atakiem, jednak osłabiony układ nie jest już tak szybki w działaniu i w ten sposób dochodzi do zakażenia grzybicznego. Test Obciążeń Organizmu wykrywa nadmierny rozrost grzyba. Oczywiście do takiej infekcji może również dojść drogą płciową, ale jest to raczej znakomita mniejszość przypadków.

  • Pasożytnicza infekcja pochwy

Rzęsistkowica, a wiec choroba pochwy wywoływana przez pasożyta rzęsistka pochwowego. Jest to choroba dróg moczowych oraz płciowych, a sam pasożyt zazwyczaj jest przenoszony drogą płciową, ale jest w stanie też wytrwać bardzo długo w kroplach wydzielin z narządów płciowych. Kobiety zarażają się podczas stosunku poprzez wydzielinę gruczołu krokowego mężczyzny i przez zainfekowane nasienie. Mężczyźni natomiast zazwyczaj zarażają się poprzez stosunek bez zabezpieczenia. Dochodzi u nich do zapalenia żołędzi, napletka jak również cewki moczowej. Test Obciążeń Organizmu wykrywa pasożyty każdego rodzaju i dzięki niemu pozbędziesz się każdego rodzaju choroby.

Infekcja pochwy a Test Obciążeń Organizmu

Niezależnie od tego czym infekcja pochwy została wywołana Test Obciążeń Organizmu jest wstanie wykryć jej przyczyny. Test Obciążeń Organizmu wykrywa wszelkie obciążenia jakie zalegają i niszczą nasz organizm. A obciążenia to nic innego jak przyczyny chorób jakie nas atakują. Znaczy to tyle, ze wykonując jeden Test Obciążeń Organizmu trwający 45min, dowiesz się dokładnie co powoduje dolegliwości na jakie cierpisz i czym powinieneś się zając. Co więcej dowiesz się także jak to zrobić, gdyż specjalista po objaśnieniu ci wyników testu, stworzy dla ciebie indywidualną kurację, która pomoże oczyścić ci organizm z wszelkich obciążeń.
Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.
P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób.Post Author: Alicja Włodarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *