Site Loader

LOCATION

Rock Street, San Francisco
jaskra grzybica

Niszcząca wzrok jaskra

Jaskra jest groźną chorobą oczu, która zignorowana może doprowadzić nawet do całkowitej utraty wzroku. Trudno w to uwierzyć, ale jedną z przyczyn jaskry może być grzybica. Jeżeli cierpisz na poranne migreny, często bolą cię oczy i masz wrażenie, że twój kont widzenia się zmniejszył – uważaj, to mogą być pierwsze objawy jaskry!

Wbrew obiegowej opinii jaskra nie jest jedną chorobą. To tak na prawdę grupa chorób, których wspólną cechą jest postępowy zanik wzroku. Rodzajów jaskry jest ponad 30, a każda z nich ma swoje objawy. Aby zrozumieć na czym polega jaskra, najpierw musimy wiedzieć jak dokładnie działa oko.

Jaskra niszczy “kabel” oko-mózg

Oko jest połączone z mózgiem nerwem wzrokowym i to, w dużym uproszczeniu, dzięki niemu widzimy. Oko można porównać do aparatu, który utrwala obraz, a warstwę komórek światłoczułych znajdujących się w siatkówce do kliszy aparatu. Tak więc komórki światłoczułe rejestrują obraz, który “łapie” nasze oko. Następnie obraz ten musi być w jakiś sposób przesłany do naszego mózgu i przez niego zarejestrowany – tylko wtedy go zobaczymy. Takim przekaźnikiem jest nerw wzrokowy, czyli pęczek włókien nerwowych siatkówki. Jest on niejako kablem łączącym oko z mózgiem.

Jak nie trudno zauważyć, abyśmy mogli cokolwiek widzieć potrzebny jest dobrze działający nerw wzrokowy (oczywiście pomijając sprawność samego oka). Jaskra powoduje postępowy zanik nerwu wzrokowego. Na początku jaskra powoduje zanik poszczególnych pęczków włókien nerwowych co bezpośrednio powoduje ubytki w polu widzenia. Te ubytki zaczynają się poszerzać, gdyż stopniowo zaczynają obumierać coraz większe części nerwu wzrokowego, co w konsekwencji prowadzi do całkowitej utraty wzroku. Znaczy to dosłowne utracenie całego nerwy wzroku, gdyż zniszczone nerwy oka już nigdy się nie odtwarzają.

Jak powstaje jaskra? Ciśnienie wewnątrzgałkowe oka

Przyczyną powstawania jaskry jest zbyt wysokie ciśnienie płynu wewnątrzgałkowego. Jak się zaraz okaże, bezpośrednią przyczyną zbyt dużego ciśnienia tego płynu może być właśnie grzybica ogólnoustrojowa.

Aby ścianki oka były ciągle gładkie i napięte, co potrzebne jest do prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku, potrzebne jest odpowiednie ciśnienie wewnątrzgałkowe. Ciśnienie te, a co za tym idzie napięci gałki oka, zapewnia produkowana w oku ciecz wodnista. Innym zadaniem cieczy jest odżywianie optycznych elementów oka, takich jak rogówka czy soczewka.

I tutaj właśnie do gry wchodzi grzybica. Jak pisze Andrzej Janus – “Częstym objawem grzybicy Candida jest ostre i przewlekłe zapalenie nosogardzieli i zatok obocznych nosa. Jednym z objawów stanu zapalenia zatok jest przekrwienie błony śluzowej prowadzącej do jej obrzęku, utrudniającej krążenie krwi żylnej w ich obrębie. Musi to w oczywisty sposób zaburzać krążenie krwi żylnej i limfy w obrębie oczodołów, a ich obrzęk i bezpośredni ucisk na gałkę oczną utrudnia odpływ cieczy wodnistej z jej wnętrza. Zaburzenie równowagi między wytwarzaniem a odpływem cieczy wodnistej jest przyczyną wzrostu ciśnienia śródgałkowego”1A wzrost tego ciśnienia jest bezpośrednią przyczyną powstania jaskry – dodaje specjalistka Revitum Weronika Łapińska. Test Obciążeń Organizmu jest w stanie wykryć przyczyny grzybicy ogólnoustrojowej i zminimalizować ryzyko pojawienia się u nas jaskry.

Jaskra objawy

Przede wszystkim jest to postępowe skracanie się pola widzenia. Innymi objawami, jakie powinny nas zaniepokoić to poranne migreny oraz bóle gałek ocznych. Przy jaskrze zmienia się także nasza ostrość widzenia. Często występują także mdłości i zawroty głowy oraz dostrzeganie tzw. “tęczowych pól”. Może także wystąpić zapalenie spojówek. Objawów jest znacznie więcej, jednak wymienianie ich wszystkich nie ma sensu, gdyż istnieje ponad 30 rodzajów jaskry. Te wymienione tutaj są tymi najczęstszymi i powinny zmotywować nas by wykonać Test Obciążeń Organizmu.

Test Obciążeń Organizmu a jaskra

Jak już ustaliliśmy przyczyną powstania jaskry może być drożdżak Candida, powodujący min. grzybicę ogólnoustrojową. Jego niekontrolowany rozrost w naszym organizmie powoduje wiele rodzajów grzybicy. Test Obciążeń Organizmu jest najlepszą bronią na grzybicę, gdyż jest w stanie wykryć zbyt duży rozrost grzyba. Grzyby są obciążeniami w naszym organizmie, a obciążenia to nic innego jak przyczyny wszelkich dolegliwości atakujących nasz organizm. Przyczynami chorób mogą być również toksyny, różnego rodzaju pasożyty, reakcje autoimmunologiczne naszego organizmu czy braki witamin i minerałów. Obciążeń jest wiele ale jeden Test Obciążeń Organizmu jest w stanie wykryć je wszystkie. 45 minut testu dzieli cię od od rozpoczęcia kuracji, która usunie z twojego organizmu przyczyny chorób, a ty zaczniesz cieszyć się zdrowym życiem.
Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.
P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób.

1 A.Janus, „Nie daj się zjeść grzybom Candida”, Sieradz 2007, Wydawnictwo BIOSŁONE
Post Author: Alicja Włodarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *