Site Loader

LOCATION

Rock Street, San Francisco
łupież pstry

Łupież pstry – Jak o nim zapomnieć?

Choroby skóry mogą mieć różne postacie. Zaczynamy się obawiać, gdy na skórze widzimy dziwne wypryski, robią nam się małe rany niewiadomego pochodzenia lub gdy skóra zaczyna nam twardnieć. Jednak często ignorujemy zwykłe przebarwienia, a mogą być to pierwsze objawy łupieżu pstrego. Dowiedz się czym tak naprawdę jest łupież pstry.

Łupież pstry jest powierzchowną, grzybiczną infekcją skóry. Często bywa mylony z innymi, niegroźnymi wysypkami. Pojawia się u osób w każdym wieku ale najbardziej narażone są osoby młode, ponieważ podczas dorastania ludzkie gruczoły łojowe są najbardziej aktywne.

łupież pstryŁupież pstry jest niestety chorobą trudną do zwalczenia, gdyż ma tendencję do nawrotów. Szacuje się, że w przypadku 80 proc. chorych, dolegliwość ta powraca w ciągu następnych dwóch lat. Infekcja jest bardzo powszechna w klimatach tropikalnych, dlatego najlepiej po udanych wakacjach udać się na Test Obciążeń Organizmu aby sprawdzić czy przypadkiem nie zachorowaliśmy na łupież pstry.

Objawy wskazujące na łupież pstry

Głównym objawem łupieżu pstrego jest hipopigmentacja czyli przebarwienia i odbarwienia skóry czasem pojawiają się także czerwonawe wykwity. Łatwo jest zignorować taki objaw, gdyż wiele niegroźnych wysypek wygląda podobnie. Jednak po jakimś czasie przebarwienia te zaczynają się łączyć w duże płaty z często przylegającą do nich łuską. Łupież pstry występuje głównie na tułowiu ale może pojawić się również na naszych kończynach czy szyi. Znacznie rzadziej pojawia się na skórze głowy i na samej twarzy.

Hipopigmentacja ma miejsce, ponieważ dolegliwość hamuje wydzielanie w naszym organizmie melanocytów – komórek odpowiedzialnych za ubarwienie skóry czy tęczówek oczu. Same plamy są jeszcze bardziej widoczne po opalaniu – części skóry, na których występuje łupież pstry po prostu się nie opalają. Stąd też nazwa samej choroby – na ciele pojawiają się “pstre” plamy.

Skąd bierze się łupież pstry?

Łupież pstry bezpośrednio wywołują grzyby Pityrosporum ovale występujące naturalnie na naszej zdrowej skórze, znajdujące się na naskórku i mieszkach włosowych. Wskutek działań niektórych czynników drożdże te, zmieniają swoją postać w groźniejszą, znaną jako Malassezia furfur wywołującą tę chorobę skóry. Wykonanie Testu Obciążeń Ogranizmu bez problemu ujawni groźną formę grzybów.

Innymi czynnikami mogącymi wywołać łupież pstry jest przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych, ogólne osłabienie układu odpornościowego, wysoko temperatura powietrza i jego nadmierna wilgoć, ciąża czy też niedożywienie, oparzenia lub terapia sterydami.
Łupież pstry niestety jest chorobą zakaźną i bardzo łatwo jest go złapać. Przeniesienie grzybów może łatwo nastąpić podczas używania tych samych przyrządów higienicznych. Dlatego najlepiej, by w domu każdy posiadał własną szczotkę czy grzebień do włosów aby zminimalizować ryzyko zarażenia się. Jeżeli jest inaczej, a do tego ktoś w rodzinie choruje na łupież pstry najlepiej wykonać Test Obciążeń Organizmu, który wykryje zmutowane grzyby, dzięki czemu będziemy mogli rozpocząć z nimi walkę.

Choroby możemy również nabawić się używając cudzego nakrycia głowy czy nawet chodząc na solarium, gdzie po każdorazowym użyciu łóżko nie jest odkażane. Oczywiście wspominanie o tym, że taka praktyka sprzyja ryzyku przeniesienia grzyba jest tylko formalnością. Tak więc stali bywalcy salonów sztucznego opalania również powinni wykonać Test Obciążeń Organizmu.

Test Obciążeń wcześniej wykryje zagrożenie

Łupież pstry, tak samo jak każda choroba skóry, powoduje dyskomfort fizyczny jak i psychiczny, dlatego po wystąpieniu niepokojących nas objawów należy udać się na Test Obciążeń. Łupież pstry jest jedną z tych dolegliwości, które skutecznie przeszkadzają nam w życiu codziennym. Czujemy obawy przed wyjściem na plażę czy basen mając wykwity na skórze, dodatkowo przy łupieży pstrym może dokuczać nam lekki świąd. Łupież pstry, jak wspomniano na początku, zalicza się do chorób przewlekłych i często nawraca. Dlatego tak niesamowicie ważne jest jego wczesne wykrycie przez Test Obciążeń Organizmu dzięki czemu indywidualnie zastosowana kuracja będzie dużo skuteczniejsza w walce z tą uporczywą dolegliwością.

Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM.
Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.
P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób.

Post Author: Alicja Włodarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *