Site Loader

LOCATION

Rock Street, San Francisco
łupież

Łupież – dowiedz się jak go pokonać!

Zauważyłeś, że twoje włosy szybko się przetłuszczają? A może często drapiesz się po głowie? To są pierwsze objawy łupieżu, których nie należy ignorować! Później jest tylko gorzej, bo naskórek z głowy zaczyna spadać na ramiona i plecy. A nie ma nic gorszego niż “płatki śniegu” na ciemnych, biznesowych strojach.

Łupież jest chorobą skóry, z którą zmagają się miliony osób na świecie – niestety często nieskutecznie. Tysiące lat temu włosy służyły ludziom jako warstwa, która miała nas ogrzewać i chronić. Dzisiaj piękne włosy to wizytówka i powód do dumy każdej kobiety, ale i mężczyźni dbają o swoje bujne fryzury. Dlatego zaczynamy się irytować, gdy nie możemy znaleźć sposobu na łupież. Coraz częściej pod gęstą czupryną mogą zachodzić zmiany czy nawet infekcje grzybiczne, z których nie zdajemy sobie sprawy dopóki nie zauważymy pierwszych objawów. Jednak łatwo można takie zmiany wykryć robiąc Test Obciążeń Organizmu.

łupież Dlaczego łupież atakuje właśnie mnie? Przyczyny występowania łupieżu

Złuszczanie się naskórka, łupież jest procesem naturalnym. Na głowie w ciągu 28 dni naskórek zmienia się całkowicie, jednak tego nie zauważamy, gdyż dzieje się to na przestrzeni wielu dni. Natomiast łupież jest intensywnym złuszczaniem się zrogowaciałej warstwy naskórka skóry owłosionej. Najczęściej widać go oczywiście na skórze głowie, choć może pojawiać się także na brwiach, wzgórku łonowym, pod pachami i na klatce piersiowej – to ostatnie z oczywistych względów zagraża tylko mężczyznom.

Łupież – skąd się bierze

Zaburzenia hormonalne, osłabienie organizmu czy silny stres to tylko niektóre z przyczyn dolegliwości, jaką dla wielu osób jest nadmierne rogowacenie naskórka. Łupież może być następstwem innych chorób takich, jak np. łuszczyca skóry czy grzybica, wynika także z niskiego poziomu cynku w organizmie. Co może niektórych dziwić, na łupież wpływ ma także moda, gdyż nadmierne stosowanie żeli czy lakierów do włosów również może powodować nadmierne rogowacenie naskórka. Jednak każdy z nas jest narażony na łupież, gdyż głównie wywołuje go drożdżak pod nazwą Malassezia globosa, a naturalnie występujący na skórze głowy. Test Obciążeń Organizmu pozwoli stwierdzić, czy aktywność tych grzybów nie jest za duża. Test ten wykryje także czy obciążenia innego rodzaju, oprócz wspomnianych już drożdżaków, mogą powodować łupież.

Przyczyną łupieżu może być także nieprawidłowa reakcja naszego układu odpornościowego. Wiąże się to z tym, że system immunologiczny przestaje tolerować naturalnie występujące na skórze głowy grzyby. Zaczyna je atakować i wyniszczać powodując tym samym reakcje zapalną (autoimmunologiczną), która wzmaga złuszczanie powierzchniowej warstwy naskórka.

Zauważyć łupież, zanim zauważymy go na ubraniach – objawy łupieżu

Najoczywistszym objawem łupieżu jest oczywiście opadający na ramiona naskórek. Ale to jest objaw końcowy. Gdy zaczniemy widzieć, że nasza skóra głowy zaczyna robić się sucha lub – idąc w drugą stronę – coraz bardziej się przetłuszcza, powinno nam się zapalić żółte światło. Już wtedy najlepiej udać się na Test Obciążeń Organizmu, by od razu zwalczyć przyczynę powstawania łupieżu. Czasami można także zaobserwować coraz większe wypadanie włosów. Kolejnym i zarazem bardzo przeszkadzającym objawem jest ciągłe swędzenie głowy, a jeżeli drapiąc się po głowie widzimy, że coś się sypie to możemy być pewni łupieżu. Wtedy powinniśmy udać się na Test Obciążeń Organizmu aby rozpocząć skuteczną walkę z tą dolegliwością.

Skuteczna broń na przyczynę łupieżu Test Obciążeń Organizmu

Poważny defekt wizerunku i zagrożenie łysiną to wystarczający powód, żeby nie ignorować łupieżu. Dlatego należy usuwać przyczyny, a nie same objawy choroby. W odszukaniu tych przyczyn, które gnieżdżą się w naszym organizmie pomoże Test Obciążeń. Przyczynami takich dolegliwości są obciążenia organizmu. Mogą to być grzyby, metale ciężkie czy pasożytnicze organizmy, żyjące w naszym ciele. W przypadku łupieży często są to grzyby lub braki odpowiednich witamin. Wszystkie te obciążenia można łatwo wykryć robiąc Test Obciążeń Organizmu. Nie ma potrzeby używania wielu różnego rodzaju kosmetyków zaczynając od specjalnych szamponów, a kończąc na różnego rodzaju maściach. Test nie trwa nawet godziny, a od specjalisty od razu dowiesz się jak zacząć kurację uporczywego łupieżu.

Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.
P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób.

Post Author: Alicja Włodarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *