Site Loader

LOCATION

Rock Street, San Francisco
nadciśnienie tętnicze leczenie

Co tak na prawdę powoduje nadciśnienie tętnicze?

Nadciśnienie tętnicze – najczęstsza choroba układu krążenia, kojarzona raczej z osobami starszym jednak coraz częściej zapadają na nią osoby młode. Co więcej chorzy mogą nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że dotknęło ich nadciśnienie. Ale czy nadciśnienie tętnicze powoduje tylko miażdżyca naczyń krwionośnych czy coś więcej? Wykonaj Test Obciążeń Organizmu aby się tego dowiedzieć!

nadciśnienie tętniczeNadciśnienie tętnicze to nic innego jak sytuacja, gdy mierzymy ciśnienie w ściśle określonych i codziennie takich samych warunkach, a mimo to nasze ciśnienie wciąż przekracza ustalone normy. Nasze ciśnienie tętnicze zwiększa i zmniejsza się praktycznie w każdej chwili, zależnie od potrzeb naszego organizmu. Wpływ na wielkość ciśnienia mają takie czynniki jak stres czy wysiłek fizyczny, kiedy nasza krew zaczyna krążyć szybciej niż zwykle. Wtedy wzrost ciśnienia jest dla nas korzystny. Jednak takie wahania mieszczą się w skali normy, a jeżeli nie to i tak zazwyczaj są dość krótki i mają charakter przejściowy oraz uzasadniony potrzebami naszego ciała. Nadmierny spadek ciśnienia może powodować niedokrwienie narządów wewnętrznych, a zbyt duży jego wzrost wręcz przeciwnie i może spowodować ich uszkodzenie.

Dlaczego krew płynie szybciej? – Nadciśnienie tętnicze przyczyny

Ciśnienie tętnicze opisywane jest za pomocą dwóch liczb. Pierwsza to wartość skurczowa, zwana także górną i w zapisie jest ta większą. Druga natomiast, jak nie trudno się domyślić, to wartość rozkurczowa – mniejsza, zwana dolną. Czyli wartość ciśnienia zapisana 140/90 znaczy ze nasza wartość rozkurczowa to 140 mm Hg, a rozkurczowa to 90 mm Hg. I to też są wartości “zaporowe”, ponieważ uznaje się że wartość górna nie powinna przekraczać 140, a zalecana dolna powinna być mniejsza od 90. Gdy przekraczamy te ramy kilka razy z rzędu, daje o sobie znać nadciśnienie tętnicze.

Najczęściej na nadciśnienie tętnicze chorują osoby powyżej 60 roku życia. W przeważającej mierze są to mężczyźni. Do powstania nadciśnienia tętniczego może doprowadzić niezdrowy oraz mało aktywny tryb życia, do tego zła dieta bogata w tłuszcze i cholesterol zapychający żyły. Na nadciśnienie tętnicze może chorować nawet co trzeci Polak, a większość nie zdaje sobie z tego sprawy. Jednak nadciśnienie tętnicze nie jest jedynie chorobą osób starszych. Z badań wynika, że aż 10 proc. nastolatków cierpi na tę dolegliwość.

Inne przyczyny na jakich się skupiamy to nadczynność tarczycy, choroby nerek, zwężenie tętnic i kilka innych. Jednak nikt nie mówi o tym, że nadciśnienie tętnicy może być spowodowane produktami przemiany materii oraz toksynami. Często także obserwuje się powstania nadciśnienia gdy chory cierpi na grzybicę. Tak wiec bezpośrednią przyczyną powstania nadciśnienia tętniczego mogą być problemy naszego organizmu z neutralizacją wewnętrznych toksyn. Test Obciążeń Organizmu jest w stanie wykryć nagromadzenie się toksyn jak również grzyby, które mogą spowodować nadciśnienie.

Nadciśnienie tętnicze objawy

Oczywiście najłatwiejszym do zauważenia objawem jest wzrost wartości ciśnienia wyświetlanej na monitorze ciśnieniomierza. Jednak nie ma co się oszukiwać, większość osób nie mierzy codziennie ciśnienia i może nawet nie wiedzieć, że jest osobą z nadciśnieniem tętniczym. Na szczęście są także inne symptomy tej dolegliwości, jednak nie jest łatwo je ze sobą połączyć. Często pierwszym objawem nadciśnienia może być pogorszenie się wzroku. Możliwe są także bóle głowy, szczególnie z tyłu, również jej zawroty, szybkie zmęczenie podczas wysiłku, a nawet krwawienie z nosa. Cierpiący na nadciśnienie tętnicze mogą również mieć problemy ze snem. Przy takich objawach wskazane jest aby wykonać Test Obciążeń Organizmu.

Test Obciążeń Organizmu a nadciśnienie tętnicze

Jak już powiedziano wcześniej przyczyną nadciśnienia nie musi koniecznie być miażdżyca naczyń krwionośnych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, ze są to toksyny oraz grzyby znajdujące się w naszym organizmie. Są to zbędne obciążenia i je właśnie wykrywa Test Obciążeń Organizmu. Obciążenia są przyczynami wszelkich chorób jakie atakują nasz organizm. Czy jest to grypa czy alergia, możliwymi przyczynami są właśnie obciążenia i to ich należy się pozbyć aby być w pełni zdrowym. Obciążeniami mogą być wspomniane już grzyby i toksyny, ale także pasożyty dodatkowo zatruwające nasz system, braki witamin czy minerałów jak również problemy z metabolizmem glutenu. Przyczyn chorób jest wiele, Test Obciążeń Organizmu jest w stanie je wykryć. Od razu otrzymujesz wyniki, test trwa 45 minut, a po nim specjalista sporządzi dla ciebie indywidualną kurację. Nie czekaj aż choroby zaczną się objawiać, zwalcz je w zarodku!
Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.
P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób.

Post Author: Alicja Włodarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *