Site Loader

LOCATION

Rock Street, San Francisco
swędzenie odbytu

Swędzenie odbytu… co robić?

Niektóre dolegliwości mimo małej szkodliwości są w na tyle wstydliwych miejscach, że wolimy się z nimi męczyć niż mówić o nich głośno. Łatwiej jest udawać brak problemu, niż z nim walczyć. Wydaje Ci się, że da się z tym żyć? Nic bardziej mylnego, każda dolegliwość ignorowana za długo może stać się niebezpiecznym dla nas schorzeniem. Swędzenie odbytu należy do jednej z nich.

swędzenie odbytuSwędzenie, tak samo jak ból, ma za zadanie informować nas o złym stanie i koniecznej interwencji. Swędzenie nie wiąże się z uszkodzeniem naskórka. Ostatnie odkrycia mówią o udziale kanału jonowego o nazwie TRPA1 w błonie komórkowej neuronów. Podczas testów myszy pozbawione TRPA1 nie odczuwały swędzenia, a przez to i potrzeby drapania. Pozbawianie się jednak możliwości odczuwania swędzenia miałoby dla nas negatywny skutek. Swędzenie jest dla nas informacją o zagrożeniu dla organizmu, potrzebujemy dostawać takie informacje. Co innego gdyby zlikwidować wszystkie obciążenia, tym samym pozbywając się świądu. Na szczęście jest Test Obciążeń Organizmu, który pomaga tego dokonać.

Przyczyny swędzenia odbytu

Swędzenie odbytu najłatwiej zdiagnozować wśród małych dzieci. Owsica wywoływana przez pasożyta owsika, najczęściej spotykana jest w tej grupie wiekowej w przedszkolach i żłobkach. Pierwsze objawy o niej świadczące to swędzenie odbytu, nocne zgrzytanie zębami, jak również jaja pasożyta w kale. Trudno jednak na nie trafić, bowiem samica owsika musi wcześniej je złożyć. Dolegliwość ta wśród osób dorosłych jest również zaobserwowana, ale dotyczy przede wszystkim rodziców zarażonych dzieci, reszty w stopniu marginalnym.

Wśród osób dorosłych częściej można spotkać się ze swędzeniem wywołanym przez grzybicę. Objawy świądu są łatwe do zaobserwowania, lecz trudne do przypisania do konkretnej dolegliwości. Osoby, które dbają o higienę tym ciężej dopuszczają możliwość dolegliwości miejsc intymnych. Niestety higiena nie eliminuje świądu i grzybicy, zmniejsza jedynie szanse na pojawienie się ich. Grzybica odbytu może być następstwem drożdżycy. Gdy grzyb z rodziny Candida przeniknie do układu krwionośnego, skutecznie obniża naszą naturalną odporność. Rozprzestrzenia się na inne organy i części ciała. Efektem może być grzybica odbytu i uciążliwe uczucie swędzenia.

Swędzenie jest jednym z popularniejszych objawów męczących nas dolegliwości. Tak też do przyczyn swędzenia odbytu możemy zaliczyć, pomijając zaniedbanie natury higienicznej i nadmierne pocenie się: alergie, w przypadku kobiet – upławy z pochwy, wszawice, łuszczyce, cukrzyce, żółtaczkę, świąd samoistny i wiele innych.

Jak rozpoznać przyczynę swędzenia?

Z pomocą przychodzi nam Test Obciążeń Organizmu, test ten jest na tyle kompleksowy, że potrafi wskazać wszelkie możliwe obciążenia organizmu. Rozpoznanie natomiast jest pierwszym krokiem w walce z dolegliwością. Najgorsze co można zrobić to zignorować problem. Pamiętaj jednak, że nigdy nie jest za późno, by tą walkę rozpocząć. Wykonanie Testu metodą dr Volla pomoże Ci poznać obciążenia, dzięki temu można precyzyjnie działać. Test wraz z konsultacją specjalisty nie potrwa dłużej niż 60 minut, a wszystkie wyniki dostaniesz w czasie jednej wizyty.

Gdzie udać się po pomoc?

Placówki Revitum znajdują się w całej Polsce. Dla Twojej wygody rozmieszczone są w największych miastach. Obecni tam specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i zaproponują naturalną kurację, która pozwoli na pozbycie się wszystkich obciążeń i odbudowę systemu immunologicznego. Przy pomocy Testu Obciążeń Organizmu jesteś w stanie rozpoznać między innymi takie zagrożenia jak: grzybica, pasożyty, niedobory witamin i minerałów, obecność toksyn i wiele innych. Wszystko po to, by Twój organizm wrócił do formy i mógł sam bronić się przed atakiem obciążeń. Poczuj jak to jest żyć pełnią życia. Zapisz się na wizytę już teraz! Zapomnij o problemie swędzenia odbytu.

Post Author: Alicja Włodarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *