Site Loader

LOCATION

Rock Street, San Francisco
łojotokowe zapalenie skóry

Zapalenie łojotokowe skóry – wszystko co musisz wiedzieć

Jeżeli wydajesz sporą część pensji na szampony, bo twoje włosy szybko się przetłuszczają albo zauważyłeś, że skóra w niektórych miejscach twarzy zaczyna ci się czerwienić nie czekaj z Testem Obciążeń Organizmu – to mogą być pierwsze objawy łojotokowego zapalenia skóry!

zapalenie łojotokowe skóry Zapalenie łojotokowe skóry jest jedną z najbardziej powszechnych, zapalnych chorób skóry, a jej obecność szacuje się nawet u 3 proc. populacji świata. Łojotokowe zapalenie skóry jest chorobą przewlekłą, cechuje się długim czasem trwania oraz wolnym postępem zmian chorobowych. Zapalenie łojotokowe skóry obejmuje zazwyczaj owłosioną skórę głowy (łojotokowe zapalenie skóry głowy) lub obszary skóry, na których występuje dużo gruczołów łojowych – najczęściej w grę wchodzi tutaj twarz.

Łojotok to choroba skóry

Choroba skóry na twarzy jest dla wielu osób bardzo wstydliwą sprawą z tego powodu, że jest bardzo widoczna, dlatego jak najszybciej należy wykonać Test Obciążeń Organizmu aby rozpocząć kurację. Tym bardziej, że łojotokowe zapalenie skóry jest chorobą nawracającą, najczęściej w okresie jesienno-zimowym. Na tę dolegliwość zapadają głównie młodzi mężczyźni, związane jest to oczywiście z burzą hormonalną.

Zapalenie łojotokowe skóry – objawy

Zapalenie łojotokowe skóry przebiega w różny sposób. Zależy to głównie od tego, jaki obszar skóry został zaatakowany, jednak w większości przypadków bazuje na podobnym schemacie. Pierwszym alarmem dla nas powinno być wzmożone przetłuszczanie się skóry głowy oraz włosów. Spowodowane nadmiernym wytwarzaniem łoju przez gruczoły łojowe skóry. Jest to pierwszy symptom, który powinien nas skusić do wykonania Testu Obciążeń.

Zignorowanie pierwszych symptomów choroby grozi pogorszeniem objawów. Na skórze po woli zaczynają nawarstwiać się tłuste łuski czy strupy, zaczyna występować zaczerwieniony stan zapalny i można zaobserwować przerzedzanie się włosów. Po pewnym czasie ogniska chorobowe zaczynają atakować coraz większy obszar skóry, przechodząc na nieowłosioną skórę – na czoło, na skórę za uszami, kark, a później na mostek, pachy i okolice wzdłuż kręgosłupa. Zmiany chorobowe zaczynają występować także w okolicach pępka i pachwin.

W przypadku łojotokowego zapalenia skóry twarzy możemy zauważyć zaczerwienienia wokół nosa, czoła, brwi i uszu. Występują także żółtawe bądź szaro-brązowe łuski, a sama skóra zaczyna być tłusta i żółtawa. Wspomniane zaczerwienienia występują początkowo ogniskowo po czym łączą się w jeden większy obszar. Warto więc zapisać się na Test Obciążeń Organizmu po zauważeniu pierwszych zaczerwienień na twarzy. Łojotokowe zapalenie skóry potrafi mieć lekki, ledwie widoczny przebieg lub całkowicie na odwrót – ciężki i bardzo uciążliwy.

Zapalenie łojotokowe skóry – przyczyny

Główną przyczyną pojawienia się łojotokowego zapalenia skóry jest grzyb Pityrosporum ovale. Jest to drożdżak naturalnie występujący na naszej skórze, który przez całe nasze życie może nie powodować absolutnie żadnych kłopotów. Problem zaczyna się, gdy skóra głowy jest nadmiernie wysuszona lub pojawia się łojotok. Wtedy drożdżaki namnażają się w zawrotnym tempie, tym samym zwiększając ilość substancji, które są produktem ich rozkładu i drażnią skórę głowy. W takim przypadku naskórek zaczyna się złuszczać, swędzieć i pojawia się tłusty łupież. Test Obciążeń Organizmu jest w stanie wykryć nadmierną ilość tego grzyba na naszej skórze, a także wiele innych obciążeń organizmu.

Zapalenie łojotokowe skóry powodowane jest również przez niedobory minerałów i witamin różnego rodzaju, min. witamin z grupy A, E, B2 czy C. Łojotokowe zapalenie skóry często myli się z Łuszczycą, ponieważ objawy obu tych chorób są bardzo do siebie podobne i wywołuje je ten sam grzyb. Jednak łuszczyca atakuje także łokcie i paznokcie, kolana, a łojotokowe zapalenie skóry skupia się na skórze głowy, okolicach nosa, czoła, za uszami czy w miejscach bogatych w gruczoły łojowe np. na mostku.

Skuteczna broń przeciw chorobie – Test Obciążeń Organizmu

Na to schorzenie podatne są osoby z różnego rodzaju zaburzeniami psychicznymi, takimi jak depresja. Zagrożone są także osoby przewlekle chore, jednak Test Obciążeń wykrywa wszystkie obciążenia organizmu, co pomoże nie tylko w kuracji łojotokowego zapalenia skóry ale także innych chorób, na które możesz cierpieć.

Brak witamin czy nadmierna ilość drożdżaków? Test Obciążen Organizmu pozwoli stwierdzić co jest przyczyną łojotokowego zapalenia skóry. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak tłumaczy specjalistka Revitum, Weronika Łapińska – Schorzenie to jest dość nieprzewidywalne. Jednego dnia wydaje nam się, że wreszcie udało się go całkowicie pozbyć, a następnego możemy zauważyć nawrót choroby i jej zaostrzenie. Dlatego niesamowicie istotne jest stwierdzenie przyczyny choroby i dobranie odpowiedniej, indywidualnej kuracji łojotokowego zapalenia skóry -. Taką możliwość daje wykonanie Testu Obciążeń Organizmu, który nie trwa dłużej niż 45 minut.

Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”. W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Terapii oraz dobierają Indywidualną Kurację.
P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób. Wykonaj Test Obciążeń! Usuń zapalenie łojotokowe skóry z Revitum.

Post Author: Alicja Włodarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *