Site Loader

LOCATION

Rock Street, San Francisco
biały nalot na języku

Biały nalot na języku może oznaczać grzybicę

Objaw ten bardzo często lekceważony lub nie traktowany jak objaw męczącego nas obciążenia. Biały język traktowany jest jako coś naturalnego, bowiem jak inaczej myśleć o problemie, jeśli całe życie język posiadał biały nalot. Nic bardziej mylnego! Nie możesz mylić się bardziej! Objaw ten może oznaczać ogólnoustrojowe obciążenia naszego organizmu. Wraz z pojawieniem się go, musimy podjąć jak najszybciej kroki zaradcze!

Komplikacje związane z białym nalotem

biały nalot na językuZlekceważony objaw może przerodzić się w dolegliwości bardziej szkodliwe. Z tworów tych można wymienić między innymi płonicę, dur brzuszny, kiłę, a nawet obciążenie ogólnoustrojowe jakim jest grzybica. I grzybica ogólnoustrojowa jest najczęstszą dolegliwością. Nazywana jest ona kandydozą (też drożdżycą), a wywołują ją drożdżaki Candida Albicans. Drożdżak ten uwalnia do organizmu ponad osiemdziesiąt różnych toksyn. W zaawansowanej formie, gdy dojdzie do dużego rozrostu, potrafi zaatakować wszystkie organy wewnętrzne. Dlatego tak ważne jest, by nie lekceważyć żadnych objawów i walczyć z przyczynami. Pomocny w rozpoznaniu jest Test Obciążeń Organizmu, który potrafi wykryć wszystkie męczące nas obciążenia.

Co powoduje biały nalot na języku?

Drożdżaki Candida, w naturalny sposób występują w naszym organizmie. Żyją w swoistej homeostazie wraz z dobrymi dla naszego organizmami w jelicie. W momencie zaburzenia tej równowagi dochodzi do nadmiernego rozrostu grzyba, doprowadzając do grzybicy ogólnej. Najczęściej przyczynia się ku temu kuracja antybiotykowa. Antybiotyki bowiem niszczą wspomagające nas organizmy, upośledzając trawienie i wchłanianie witamin z minerałami. Osłabiony układ odpornościowy, nie ma sił bronić się przed toksynami z namnożonych drożdżaków candidy. Coraz bardziej słabniemy z powodu zatrucia toksynami. Objawy zaś mylnie brane za inne dolegliwości pod wpływem kolejnych antybiotyków bardziej pogarszają stan naszego organizmu, nie dając oczekiwanego efektu. Tracimy również czas, dając go kandydozie na dalszy rozwój i zatruwanie środowiska naszego organizmu. Najważniejsze jest prawidłowego rozpoznanie obciążenia.

Ważne jest, by nie przerywać kuracji, nawet w chwili ustąpienia objawów. Bowiem zarodniki kandydozy mogą utrzymać się w formie przetrwalnikowej nawet do kilku tygodni. Jeśli do usunięcia jej został wykorzystany antybiotyk, z bardzo wysokim prawdopodobieństwem istnieje ryzyko, że przy remisji będzię na niego już odporna. W tym wypadku wspomożesz tylko grzybicę, bardziej osłabiając swój organizm. Dobry wpływ dla rozwoju grzybicy ma przyjmowanie dużej ilości węglowodorów, w szczególności cukrów. Możemy z tego powodu odczuwać większą niż zwykle łaknienie na słodkie – jest to wpływ candidy.

Do czynników wpływających na rozrost grzybicy ma również:

  • przyjmowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych i preparatów hormonalnych -niedobory żelaza i kwasu foliowego,
  • zmiany nabłonkowe,
  • cukrzyca,
  • zmiany w układzie mikroflory.

Zadbaj o siebie, zwalcz przyczyny!

Nie przywiązywanie uwagi do objawu jakim jest biały nalot na języku nie jest dla nas dobrym wyborem. Mimo tego, że w części przypadków nie towarzyszy mu ani ból, ani pieczenie, co najwyżej nieprzyjemny oddech i nieestetyczny wygląd. W kolejnych fazach nalot przeniesie się na podniebienie, dziąsła i policzki. Może wpłynąć to na nasze kontakty towarzyskie, ze względu na widoczne i wstydliwe objawy. Zdrowie jest najważniejsze, dlatego każdy nawet najmniejszy objaw musi rozpocząć u nas proces związany z poznaniem jego przyczyny, a następnie usunięciem jej.

Test Obciążeń metodą Dr. Volla

Test Obciążeń Organizmu wykonywany w placówkach Revitum w całej Polsce jest w stanie pomóc. Przeprowadzany przez specjalistów jest w stanie wykryć wszystkie męczące nasz organizm obciążenia. Bezbolesny, a zarazem kompleksowy test potrafi wskazać obciążenia w całym oragniźmie. Zwalczając je mamy pewność, że objawy nie powrócą. Wprowadzając indywidualną kurację stworzoną przez specjalistę na Twoje potrzeby przywrócisz sobie energię, która dotychczas była pochłaniana przez różne dolegliwości. Ciesz się pełnią życia już dziś, zapisz się na Test Obciążeń jak najszybciej!

Post Author: Alicja Włodarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *