Site Loader

LOCATION

Rock Street, San Francisco
grzybica paznokci

Grzybica paznokci wstydliwym problemem?

Najpierw zmienia się barwa brzegu płytki paznokcia na żółtawy, białawy a nawet czarny. Z biegiem czasu zmiana rozszerza się na cały paznokieć. Ten zaczyna pogrubiać się i kruszyć. Naskórek wokół płytki paznokciowej rogowacieje. Jeśli znasz ten scenariusz to oznacza, że możesz mieć grzybicę paznokci!

grzybica paznokciGrzybica paznokci należy do grzybic skórnych. Trzeba z nią walczyć, bo można nią zarazić także swoich najbliższych! Jeśli podejrzewasz u siebie grzybicę, najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie Testu Obciążeń, który zdiagnozuje twoje dolegliwości i wyznaczy kierunek, w jakim powinna iść kuracja, aby jak najszybciej pozbyć się wstydliwego problemu.

Grzybica paznokci – co to dla mnie oznacza

Głównym źródłem zakażenia są miejsca związane z wyjątkowo wysoką wilgotnością powietrza i wysoką temperaturą, czyli sauny z drewnianymi podestami, łaźnie i baseny. Zarazić się można również poprzez używanie cudzych przyborów kosmetycznych albo na przykład…butów.

Grzybica czuje się najlepiej w wilgotnym i ciepłym środowisku. Grzyby mogą zaatakować np. niedosuszone stopy po umyciu, w nieprzewiewnym obuwiu lub w skarpetach ze sztucznego tworzywa.

Szczegóły na ten temat znajdziesz pod adresem: https://www.revitum.pl/grzybica-paznokci/

Jak zapobiegać grzybicy paznokcia?

Bardzo ważna jest profilaktyka i higiena. Musimy zwracać uwagę na przybory z których korzystamy – nożyczki, cążki do paznokci czy pilniki. Należy także pamiętać o doborze odpowiedniego obuwia w takich miejscach jak sauny czy tez baseny. Grzybica paznokcia znacznie częściej atakuje paznokcie stóp niż paznokcie rąk.

Tak naprawdę grzybica paznokci jest tematem tabu. Większość z osób dotkniętych tym schorzeniem nie zdaje sobie sprawy z tego, że wystarczy wykonać jeden Test Obciążeń, aby dowiedzieć się czy jesteśmy w grupie ryzyka (jeśli np. jeszcze nie widać zmian na skórze i paznokciach), w jakiej kondycji jest nasz organizm, jakie obciążenia organizmu wpływają negatywnie na nasze samopoczucie.

Nawet osoby, które myślą, że są zdrowe, powinny zrobić taki Test w celu sprawdzenia ilości toksyn w organizmie czy też poziomu grzybów i drożdży, które się ukrywają w narządach wewnętrznych i tylko czekają by zaatakować organizm.

Wykonanie Testu Obciążeń trwa tylko 45 minut. Specjalista prowadzący Test  dobierze kurację, która raz na zawsze usunie grzybicę paznokci.

Post Author: Alicja Włodarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *