Site Loader

LOCATION

Rock Street, San Francisco
Język geograficzny objawy i przyczyny

Język geograficzny – objawy i przyczyny

Zauważyłeś dziwne przebarwienia na języku? Różowe, wypukłe wysepki? Pokazując dentyście język masz wrażenie, że pokazujesz mu mapę świata? Język geograficzny właśnie tak wygląda, najczęściej na tę chorobę cierpią dzieci, ale dorosłym też nie jest obca. Wykonaj Test Obciążeń Organizmu aby dowiedzieć się, co go wywołuje i czym jest powodowany.

język geograficznyJęzyk geograficzny to termin, używany do określenia stanu języka, w którym na jego powierzchni zaczynają pojawiać się gładki obszary ze złuszczoną wierzchnią warstwą. Zmiany te wyglądają jak plamy o innej barwie niż język. Język geograficzny częstokroć występuje wraz z takimi chorobami jak skaza wysiękowa czy też przy chorobach gruczołów wydzielania wewnętrznego. Jednak język geograficzny może również być powodowany zainfekowaniem grzybicznym lub być powiązany z atopią. Możliwości powstania takich zmian jest wiele, i nie do końca ustalono jedną konkretną, jednak na czoło wysuwają się grzyby Candida.

Mapa w ustach – Język geograficzny objawy

Objawy takiej dolegliwości nie są trudne do zauważenia, jednak kuracja choroby może nie być już taka prosta. Głównym symptomem dolegliwości są plamy na języku. Są one zazwyczaj owalne, czerwone lub różowo-czerwone, często opuchnięte z białym obramowaniem. Może również dochodzić do złuszczania się skóry języka, szczególnie jeżeli język geograficzny występuje wraz z łuszczycą. Kolejnym objawem jest powiększenie się brodawek językowych. Wyglądają one wtedy jak większe, czerwone kropki na języku.

Językowi geograficznemu często towarzyszy również pieczenie języka. Zaalarmować powinna nas wrażliwość języka na niektóre potrawy, szczególnie ostre, słodkie, kwaśne oraz gorące. Gdy przy takich potrawach pojawia się wrażliwość możemy być prawie pewni, że za kilka godzin ew. dni pojawią się pierwsze objawy języka geograficznego. Przy obserwacji takich objawów należy wykonać Test Obciążeń Organizmu aby rozpocząć kurację, która pomoże uporać się z dolegliwością. Warto to zrobić, ponieważ język geograficzny może doprowadzić do wielu komplikacji, gdyż język w takim stanie jest zagrożony namnażaniem się bakterii.

Co powoduje język geograficzny?

Przyczynami języka geograficznego mogą być problemy pochorobowe ale również atopia, która prowadzi do wielu alergii czy też atopowego zapalenia skóry. Jednak głównym winowajcą może być grzyb Candida. Drożdżak ten, w odpowiednich dla siebie warunkach, może zacząć namnażać się bez ograniczeń co powoduje różnego rodzaju grzybice. A odpowiednie warunki to nierównowaga naszej mikroflory wewnętrznej oraz osłabienie układu odpornościowego. Tak wiec osoby cierpiące na język geograficzny powinny mieć się na baczności, gdyż możliwe jest, że w ich organizmie w tym samym czasie rozwija się grzybica. Test Obciążeń Organizmu jest w stanie wykryć problem grzybów Candida.

Test Obciążeń Organizmu w kuracji języka

Bezpośrednimi przyczynami wszelkich dolegliwości i chorób są obciążenia. Test Obciążeń Organizmu wykrywa je wszystkie. Nie ważne czy są to sprytnie ukrywające się w naszym organizmie pasożyty, grzyby, które często na początku swego rozwoju nie dają żadnych objawów czy też zbyt duża ilość toksyn, która może powodować alergie i uczulenia. Innymi przyczynami nękających nas chorób mogą być problemy z metabolizmem glutenu czy braki witamin i minerałów w naszym organizmie. Aby całkowicie pozbyć się choroby, która wciąż nas dręczy i powraca, należy wyeliminować jej przyczyny a nie jedynie objawy. Test Obciążeń Organizmu wykrywa właśnie przyczyny dolegliwości, a kuracja, którą zaleca specjalista ma właśnie na celu je zwalczyć i usunąć z twego organizmu.

Post Author: Alicja Włodarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *