Site Loader

LOCATION

Rock Street, San Francisco
liszaj leczenie objawy

Liszaj płaski – zmora skóry!

Jeżeli na swojej skórze zauważyłeś dziwne grudki, nie większe niż 3 mm, na powierzchni których możesz dostrzec białawe linie może to być objaw choroby, znanej jako liszaj płaski.

Liszaj płaski to przewlekła choroba skóry, której kuracja jest dość trudna i może wymagać cierpliwości oraz czasu. Pojawia się także na paznokciach czy błonach śluzowych. Schorzenie atakuje zazwyczaj między 30 a 60 rokiem życiem. Liszaj płaski możemy podzielić ze względu na rozmaite, charakterystyczne cechy:Liszaj

  • Liszaj płaski brodawkujący – występuje najczęściej na skórze nóg;
  • Liszaj płaski mieszkowy – atakuje skórę owłosioną, umiejscawia się przy mieszkach przywłosowych;
  • Liszaj płaski pęcherzowy – obok typowych grudek pojawiają się pęcherze, zmiany zanikowe skóry, błon śluzowych oraz płytek paznokciowych;
  • Liszaj płaski zanikowy – charakteryzuje się obrączkowym charakterem zmian oraz przebarwieniami w części środkowej lub zanikami bliznowatymi.

Przyczynę każdego rodzaju liszaja pomoże ci zidentyfikować Test Obciążeń Organizmu, który wykryje obciążenia mogące powodować dolegliwości.

Objawy liszaja płaskiego

Liszaj płaski może pojawić się na skórze nadgarstków i przedramion, narządach płciowych, grzbietach stóp, w pachwinach, okolicy krzyżowej, podudziach, owłosionej skórze głowy, na nogach, tułowiu oraz błonach śluzowych. Wykwity liszajowe wyglądają jak błyszczące i wieloboczne grudki, o czerwonej lub sinej barwie. Na ich powierzchni da się równierz dostrzec smugowate zabielania w kształcie małej siateczki. Czasami zmiany liszajowe układają się w linie, często towarzyszy im charakterystyczny dla tej choroby świąd – mają chęć pocierania zmian skórny, a nie ich drapania.

Gdzie atakuje liszaj?

U niektórych osób dochodzi także do zainfekowania błon śluzowych jamy ustnej, a czasami jest to jedyne umiejscowienie zmian chorobowych. W jamie ustnej choroba objawia się w trochę inny sposób niż na skórze. Objawy choroby mają wygląd linijnych, drzewkowatych zbieleń nabłonka. Pojawiają się one głównie na wewnętrznej powierzchni naszych policzków, zazwyczaj wzdłuż zębów, czasami na języku czy wargach.

U około 25 proc. osób chorujących na liszaj płaski dochodzi do zajęcia błon śluzowych narządów płciowych, jednak dużo bardziej narażeni są na to mężczyźni niż kobiety.
Kolejnym typowym objawem choroby są podłużne pobruzdowania paznokci, zanik lub spełzanie płytek paznokciowych. Objaw ten zwykle poprzedza lub towarzyszy zmianom skórnym, niezwykle rzadko występuje samodzielnie. Choroba trwa wiele miesięcy lub nawet lat. Objawem dodatkowym najbardziej dokuczliwym jest świąd, który niekiedy może być bardzo nasilony. Jak widać liszaj płaski objawia się na wiele różnych sposobów w wielu miejscach na ciele, dlatego nie trudno jest zauważyć zmiany chorobowe. Test Obciążeń należy wykonać od razu po pojawieniu się pierwszych zmian aby dowiedzieć się, co może je powodować.

Przyczyny powstawania liszaja płaskiego

Wiele osób boi się, że skórne wykwity, które towarzyszą liszajom są zaraźliwe. Takie przekonanie istnieje względem większości chorób skóry. Nic bardziej mylnego. Liszaje należą do tych chorób skórnych, które nie są zakaźne. Podejrzewa się, że liszaj jest chorobą autoimmunologiczną, czyli tą, w której nasz własny układ odpornościowy “zwalcza” nasz organizm. W tym przypadku uszkadza naszą skórę i powoduje obumieranie komórek naskórka w efekcie czego powstają zmiany liszajowe. Test Obciążeń pozwoli stwierdzić czy przyczyną powstawania liszaja w konkretnym przypadku jest autoimmunologia czy obciążenie innego rodzaju.

Inną przyczyną powstawania zmian chorobowych, podobnie jak w wielu innych chorobach skórnych, może być sama psychika chorego. Ciągłe zmęczenie, silny stres i ogólne obciążenie w życiu osobistym lub zawodowym może powodować zmiany skórne. Sama choroba powoduje kolejny stres i obciążenie psychiczne, ponieważ nasza skóra widocznie się zmienia, co może powodować dyskomfort psychiczny. Dodatkowo uciążliwy jest świąd skóry, który często towarzyszy liszajowi płaskiemu. Dlatego ważne jest wykonanie Testu Obciążeń Organizmu aby poznać przyczyny choroby, a nie tylko objawy i zacząć z nimi walczyć.

Test Obciążeń Organizmu – walcz z przyczyną choroby!

Wiele osób zaczyna kurację po pojawieniu się pierwszych oznak choroby. Jednak często zaprzestają terapii gdy wykwity znikną. To jest właśnie jeden z błędów jaki popełniamy, co nie jest to naszą wina. W naszym przekonaniu choroba znika gdy znikają jej objawy, tymczasem jej przyczyny cały czas istnieją. Test Obciążeń Organizmu służy właśnie do walki z przyczynami dolegliwości, a nie samymi objawami. Wykrywa on obciążenia takie jak grzyby, braki witamin w organiźmie czy choroby autoimmunologiczne. Po teście specjalista od razu zaleci indywidualną kurację, a sam test nie potrwa dłużej niż 45 minut.

Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM.

Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.
P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób.

Post Author: Alicja Włodarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *