Site Loader

LOCATION

Rock Street, San Francisco
łuszczyca

Łuszczyca – ukryta czy nie – walcz z nią!

Skóra jest wizytówką każdego człowieka. Jest tym, co pokazujemy innym na co dzień – szczególnie w ciepłe dni. Dlatego też zaczynamy się krępować gdy pojawiają się na niej czerwone wykwity i łuskowate zmiany. To może być łuszczyca!

Łuszczyca skóry jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych chorób dermatologicznych na świecie. Mówi się, że nawet 2 proc. całej ludzkości jest nosicielem łuszczycy – uśpionej lub ujawniającej się. Nieskuteczna kuracja może doprowadzić do tego, że łuszczyca obejmie swoim zasięgiem duże powierzchnie ciała. Aby tego uniknąć, należy wykonać Test Obciążeń Organizmu, po którym specjalista dobierze odpowiednią, indywidualną kurację. Na szczęście ta dolegliwość nie jest zakaźna ani złośliwa.

Łuszczycę skóry możemy podzielić na:

– dziedziczną – wtedy często występuje także u innych członków rodziny;
– sporadyczną – ta zwykle występuje u osób po 40 roku życia i przebiega dość łagodnie.
Najbardziej narażone regiony ciała to skóra łokci, kolan, głowy, obszar krzyżowo-lędźwiowy (dolna część pleców) oraz szczelina międzypośladkowa. Łuszczyca może dotknąć także paznokci.

Jak zauważyć łuszczycę?

Łuszczyca
Jak podkreśla specjalistka Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum, Weronika Łapińska – Łuszczyca skóry ma kilka objawów, nie zawsze występują one razem, ale nie trudno ich nie zauważyć. – dodatkowo jest chorobą bardzo uporczywą, a jej kuracja może potrwać jakiś czas. – Pierwszym i najbardziej widocznym objawem są ciemnobrunatne lub zaróżowione wykwity na skórze. Są one odgraniczone od skóry jednak mogą mieć różny wygląd w zależności od rodzaju dolegliwości. Mogą być to pojedyncze, czerwone zmiany na skórze, zmiany pokrywające większą część ciała lub ropne krostki – mówi specjalista.

Łuszczyca – objawy

Innym objawem jest tzw. łuska, czyli zbyt szybko wypychany do górnej części skóry naskórek. Taki nadmiarowy naskórek szybko obumiera i swoim wyglądem przypomina rybią łuskę.
Łuszczycy często towarzyszy również irytujący świąd zmian skórnych. Wiele osób cierpiących na tę dolegliwość doświadcza swędzenia wykwitów, jednak nie wszyscy. Najczęściej występuje przy zignorowaniu łuszczycy, a w skrajnych przypadkach może bardzo utrudniać codzienne funkcjonowanie.

Łuszczyca może się ukrywać i nie ujawniać przez długie lata. Jeżeli chcesz się dowiedzieć czy nie jesteś jej nosicielem, najlepiej wykonać Test Obciążeń Organizmu. Po zauważeniu wymienionych wyżej objawów taki test jest jeszcze bardziej wskazany. W najcięższych przypadkach tej dolegliwości zdarza się, iż zmiany łuszczycowe pękają przez co chory doświadczać może pieczenia, a nawet bólu.

Skąd u mnie łuszczyca skóry?

Przyczyną łuszczycy są obciążenia organizmu, którymi mogą być grzyby, niedobory witamin i minerałów, pasożyty czy toksyny. Aby wykryć ukryte w naszym systemie zagrożenia dla naszego zdrowia, należy wykonać Test Obciążeń Organizmu.

Inną przyczyną łuszczycy są obciążenia genetyczne. Istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia łuszczycy u osób, których rodzice lub inni krewni mieli łuszczycę skóry. Gdy choroba dotyka obojga rodziców szanse na to, że dziecko będzie miało łuszczycę sięgają aż 70 proc. Jeszcze większa szansa na wystąpienie dolegliwości jest u bliźniąt, u których jedno z nich zachorowało. Ważne jest również to, gdzie się wychowywaliśmy, jakie odbyliśmy choroby, a również coś tak błahego jak sposób odżywiania się. Łuszczycę skóry może też wywołać stres. Jednak jedno jest pewne: łuszczyca nie jest chorobą zakaźną i nie można się nią od kogoś zarazić. Dlatego właśnie tak ważna jest wykonanie Testu Obciążeń Organizmu, ponieważ łuszczyca potrafi ukrywać się w nim przez długie lata nie dając absolutnie żadnych objawów.

Test Obciążeń Organizmu pomoże zdiagnozować łuszczycę

O zdrowie zaczynamy dbać dopiero wtedy, gdy zaczyna nam ono doskwierać. A nawet osoby, które myślą, że są zdrowe mogę być nosicielami ukrytej łuszczycy skóry. Test Obciążeń Organizmu jest szybkim i bezinwazyjnym testem, dzięki któremu specjalista w ciągu kilkudziesięciu minut jest w stanie ci powiedzieć, czy jesteś zagrożony łuszczycą. Oprócz ukrytej łuszczycy skóry test wskaże także inne obciążenia organizmu, które mogą powodować różnego rodzaju choroby takie jak np. grzybica.

Łuszczyca jest chorobą, która objawia się nie tylko fizycznie ale także psychicznie. Nieestetycznie wyglądająca skóra wpływa na nasze samopoczucie, może prowadzić do spadku pewności siebie, a w skrajnych przypadkach nawet do depresji. Dlatego też warto zdecydować się na Test Obciążeń Organizmu by wcześnie wykryć przyczyny łuszczycy i je zwalczyć dzięki indywidualnej kuracji, którą po teście sporządzi specjalista. Bo przecież dobre samopoczucie i zdrowie to podstawa szczęśliwego życia!

Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”. W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Terapii oraz dobierają Indywidualną Kurację.
P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób. Wykonaj Test Obciążeń!

Post Author: Alicja Włodarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *