Site Loader

LOCATION

Rock Street, San Francisco
hemoroidy objawy leczenie

Każda wizyta w toalecie łączy się z bólem? Zauważyłeś u siebie podejrzane krwawienia? To mogą być objawy hemoroidów. Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat tej dolegliwości.

hemoroidy objawySzacuje się, że hemoroidy to zmora 30 – 50 proc. ludzkości. Ryzyko zachorowania na chorobę hemoroidalną rośnie wraz z wiekiem – szacuje się, że cierpi na nie 50% osób, które przekroczyły 50 rok życia. Podejmowane są różne leczenia hemoroidów, niestety wciąż wiele z nich pomaga jedynie na krótko, a potem problemy wracają. Utrudniony proces leczenia wynika również z faktu, że wciąż nie mamy pełnej wiedzy o przyczynach powstawania żylaków odbytu.

Czym są hemoroidy?
W terminologii medycznej są określane jako guzki krwawnicze. Są one prawidłowymi strukturami anatomicznymi znajdującymi się nad kanałem odbytu. Ich zadaniem jest uszczelnianie kanału odbytu. O stanie chorobowym mówimy, kiedy guzki zaczynają niekontrolowanie zwiększać swoją objętość oraz przemieszczać poza kanał odbytu, co przyczynia się do pojawienia się dyskomfortu.

Hemoroidy – dlaczego powstają?
Specjaliści wyróżniają wiele przyczyn powstawania tej dolegliwości. Oto najczęstsze z nich:

 • zła dieta – zbyt duża liczba produktów wysoko przetworzonych, fast foodów, używek
 • uwarunkowania genetyczne
 • otyłość
 • ciąża
 • spędzanie dużej ilości czasu w pozycji siedzącej
 • zaburzenia w oddawaniu stolca – biegunki, zaparcia

Najczęstsze objawy hemoroidów

 • bezbolesne krwawienia o różnym nasieleniu – od drobnych po silne krwotoki, pojawiające się w trakcie lub po wypróżnieniu
 • stany zapalne
 • obrzęk
 • ból
 • swędzenie
 • pieczenie odbytu
 • uczucie niepełnego oddania stolca


Hemoroidy czy rak jelita?

Niestety, dolegliwości związane z hemoroidami bywają mylone z dużo groźniejszą chorobą nowotworową. Jak odróżnić jedną chorobę od drugiej? Które objawy powinny nas szczególnie zaniepokoić? Warto jak najszybciej udać się do specjalisty, jeśli zauważasz u siebie takie objawy jak naprzemienne biegunki i zaparcia, krew w stolcu, bóle brzucha czy niedokrwistość.


Objawy hemoroidów były zmorą pani Janiny z Gorzowa

Ten problem pojawił się nagle, po prostu podczas wypróżnień zauważyłam krwawienie. Myślałam, że to przypadek, ale gdy znowu zauważyłam, poszłam do lekarza. Stwierdził, że mam hemoroidy. Dostałam leki w postaci czopków, ale to nic nie pomogło. Co gorsza, pojawił się ból podczas wypróżnień. Znowu trafiłam do lekarza, a on stwierdził, że będzie konieczna operacja. Bardzo się przestraszyłam i zaczęłam szukać pomocy. Koleżanka powiedziała mi o teście, który pomaga ustalić przyczyny chorób. Poszłam z chęcią i dowiedziałam się, że mam organizm bardzo obciążony toksynami i grzybami. Dostałam kurację oczyszczającą i dzisiaj jestem pewna, że operacja nie będzie potrzebna – objawy hemoroidów ustąpiły, nie muszę brać żadnych leków.


Specjalista Revitum o hemoroidach

Hemoroidy to często lekceważona dolegliwość, która jednak bardzo przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Jednak z racji swojej specyfiki hemoroidów to często temat tabu, co powoduje, że wiele osób wstydzi się mówić o swoim problemie. Hemoroidy to wciąż tajemnicza choroba, o której wciąż niewiele wiemy. Dlatego warto zadbać o skuteczną diagnostykę w postaci Testu Obciążeń Organizmu, który umożliwia poznanie stanu organizmu oraz pozwala na dobranie skutecznej kuracji zaradczej – mówi Weronika Łapińska.

Samo doraźne pozbycie się objawów hemoroidów nie wystarczy. W procesie pozbywania się żylaków odbytu niezbędna jest kompletna i szczegółowa diagnostyka, która umożliwi poznanie przyczyn powstawania tych krępujących i nieprzyjemnych dolegliwości. Z pomocą przychodzi tu Test Obciążeń, który dzięki swojej nowatorskiej formule umożliwia poznanie stanu narządów wewnętrznych oraz odkrycie źródła dolegliwości. Jego wykonanie nie łączy się z żadnymi nieprzyjemnymi dolegliwościami, jest on w pełni bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny. W Revitum Test jest wykonywany przez doświadczonych specjalistów biomedycyny.

Post Author: Magda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *