Site Loader

LOCATION

Rock Street, San Francisco
pokrzywka leczenie

Czy pokrzywka to zapowiedź czegoś groźnego?

Obrzęk skóry, swędzące zaczerwienienie i małe, bladoczerwone lub różowe bąble. Takie są objawy pokrzywki i nie chodzi tutaj o roślinę, chociaż dolegliwość ta wzięła swoją nazwę właśnie od niej. Wyróżniamy dwa rodzaje pokrzywek: pokrzywkę ostrą oraz pokrzywkę przewlekłą.

Pokrzywka, a wiec różnego rodzaju bąble na skórze, często swędzące, pojawiają się dość często wśród osób dorosłych, bo w skali świata co czwarta osoba doświadcza tej dolegliwości. Jeszcze częściej cierpią na nią alergicy, gdyż pokrzywka sama w sobie może być również objawem alergii. Bąble przypominają do złudzenia te, wywoływane przez oparzenie się dziko rosnącymi pokrzywami – stąd też nazwa tej dolegliwości. Pokrzywka zazwyczaj powoduje świąd, który może być bardzo uporczywy jeżeli pokrzywka występuje w trudno dostępnym miejscu np. między łopatkami. Sama dolegliwość jest raczej bezbolesna jednak może pojawić się pieczenie skóry. Warto wykonać Test Obciążeń Organizmu aby przekonać się, co pokrzywkę wywołuje.

Skąd bierze się pokrzywka?

Oczywiście wszystko zależy od pokrzywki, którą akurat mamy. Pokrzywka ostra zazwyczaj wywoływana jest przez jedzenie, alergeny, zarówno te kontaktowe jak i alergeny, które możemy wchłonąć podczas oddychania, jak np. pyłki. Co ciekawe, złe samopoczucie również może wywołać pokrzywkę. Jednak w takim wypadku najlepiej wykonać Test Obciążeń Organizmu gdyż pokrzywka połączona ze złym samopoczuciem może wskazywać na to, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego. Pokrzywka ostra występuje często u osób młodych, szczególnie u dzieci i młodzieży. Jednak nie zawsze występuje od razu po kontakcie z alergenem, który ją wywołuje. Czasami pokrzywka może pojawić się dopiero po nawet 12 dniach od kontaktu.

Pokrzywka przewlekła natomiast występuje dużo rzadziej niż pokrzywka ostra i zazwyczaj dotyczy jedynie dorosłych, szczególnie kobiet w średnim wieku. Przyczyną pokrzywki przewlekłej zazwyczaj nie są alergeny, a nasz własny organizm. Przyczyną tego rodzaju pokrzywki są zazwyczaj nasze własne hormony, czyli wewnątrzustrojowe ogniska zakaźne. Tak pokrzywka może mieć związek z naszym układem nerwowym czy też powstawać od nadmiernego pocenia się czy też pod wpływem ciepła lub zimna.
pokrzywka
Innymi przyczynami pokrzywek mogą być pokarmy takie jak soja, orzechy czy owoce można i ryby. Wszędobylskie dodatki do żywności jak konserwanty czy wzmacniacze smaku – w szczególności benzoesan sodu – jak również barwniki i inne substancje chemiczne mogą być bezpośrednią przyczyną występowania pokrzywek. Do innych przyczyn możemy zaliczyć antybiotyki, infekcje wirusowe, pasożyty czy użądlenia owadów.

Jak ją zauważyć? – Pokrzywka objawy

Pytanie to może wydawać się śmieszne. Przecież pokrzywka jest widoczna na pierwszy rzut oka i przechodzi w ciągu kilku godzin, ewentualnie dni. Tak, jednak “wypieki” na skórze to jeden z kilku objawów pokrzywki. Podczas tej dolegliwości mogą występować również zawroty głowy czy też uczucie silnego osłabienia organizmu. W skrajnych przypadkach może brakować nam powietrza, obniżyć się ciśnienie krwi czy też zaczniemy źle się czuć i wymiotować. Przy takich objawach należy jak najszybciej zrobić Test Obciążeń Organizmu, gdyż okazać się może, ze zwykła pokrzywka jest zapowiedzią większej alergii.

Test Obciążeń Organizmu stwierdzi czy pokrzywka to alergia

Pokrzywka może być dolegliwością samą w sobie. Może występować jako ostra lub przewlekła, która nie przechodzi sama z siebie. Jednak pokrzywka może być także zwiastunem zapalenia alergicznego. Wtedy oznacza, że jesteśmy na coś uczuleni. Test Obciążeń Organizmu pozwoli ci stwierdzić co powoduje pokrzywkę i jak ją zwalczyć. Test znajduje wszystkie obciążenia, jakie kryją się w zakamarkach twojego organizmu. Mogą to być grzyby, toksyny, problemy z metabolizmem glutenu czy pasożyty. Obciążenia organizmu są przyczynami wszelkich chorób i dolegliwości jakie mogą nas zaatakować. Skuteczna walka z dolegliwościami nie polega na zdławieniu objawów, czy też czekaniu aż przejdą same jak w przypadku pokrzywki, ale zwalczenia ich przyczyn jakimi są obciążenia. Test Obciążeń Organizmu w ciągu 45 minut odpowie ci na pytanie “Co jest nie tak z moim organizmem?”. Dowiesz się co powoduje twoje dolegliwości, a do tego otrzymasz specjalną i indywidualną kurację, która pozwoli ci oczyścić organizm i powrócić do pełni zdrowia.
Test Obciążeń Organizmu nie trwa dłużej niż 45 minut, w ciągu których poznasz wszystkie przyczyny swoich dolegliwości. Jeden test jest w stanie powiedzieć ci wszystko, co musisz wiedzieć aby powrócić do pełnego zdrowia. Test Obciążeń Organizmu metodą EAV w całej Polsce wykonuje Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum.

Post Author: Alicja Włodarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *