Site Loader

LOCATION

Rock Street, San Francisco
świąd odbytu

Świąd odbytu – przyczyny, objawy

Twój odbyt swędzi, a nawet czasem piecze? Obawiasz się, że może to być początek jakiejś dolegliwości? Dobrze, że reagujesz! Swędzenie jak ból są najpopularniejszymi objawami różnych schorzeń. Rozpoznanie obciążenia to pierwszy etap do jego likwidacji. Świąd nie musi być zapowiedzią nadchodzącej dolegliwości, ta dolegliwość już od dawna może w tobie być. Działaj!

świąd odbytuTym co rozpoczęło świąd może być owsica, powodowana przez owsiki. Składają one jaja w ujściu odbytu, powodując tym uciążliwe uczucie swędzenia. Jednakże mimo, że to schorzenie dotyczy wysokiej ilości dzieci w wieku przedszkolnym, to wśród osób dorosłych ilość przypadków tej przypadłości jest znikoma. Jeśli męczy cię świąd odbytu i jesteś osobą dorosłą, to co Ci dolega to najprawdopodobniej grzybica wywołana drożdżakiem Candida Albicans.

Co to za obciążenie?

Drożdżaki te w naturalny sposób zagnieżdżone są w naszym ciele, zazwyczaj w jelicie. Żyją w homeostazie z dobrymi organizmami, wspomagającymi różna procesy. W przypadku zaburzenia tej równowagi, na przykład poprzez kurację antybiotykową dochodzi do nadmiernego namnożenia Candidy. Grzyb ten utrudnia procesy trawienne, rozwija się drożdżyca. Gdy dojdzie do dużego nagromadzenia jej w jelitach najprawdopodobniej wniknie przez mikroszczeliny do układy krwionośnego, dając początek grzybicy ogólnoustrojowej.

Zacznij działać

Grzybica ogólnoustrojowa może doprowadzić do wielu znacznie poważniejszych objawów niż świąd odbytu. Nie podejmując działania dajesz jej czas do coraz większego namnażania się i zaatakowania nowych narządów. Będąc bezpośrednio w układzie krwionośnym jest w stanie dostać się w każdy zakamarek ciała. Czym dłużej zwlekasz z działaniem, tym dłużej zajmie Ci się jej pozbycie. Drożdżaki te ponadto wytwarzają 200 różnych enzymów, która obciążają i obniżają wartość systemu immunologicznego. Stres, zmęczenie, brak apetytu lub nadmierne łaknienie, to podstawowe objawy grzybicy, których łatwo się pozbyć jak tylko będziesz tego chcieć.

Wciąż wielu nic nie robi

Wielu ludzi, wciąż nic nie robi ze względu na swoją niewiedzę. Uważają, że ich zmęczenie związane jest z pracą i stresem. Nie dopuszczają myśli, że w cale nie musi tak być, nie dopuszczają możliwości, że odpowiedzialną za to jest grzybica – Candida. Grzybica jest jednym z najczęściej występujących obciążeń organizmu, z czego wykrywalność jest bardzo mało. Dzięki Testom Obciążeń Organizmu wciąż wzrasta.

Nie trać nadziei

Nie ważne jak bardzo grzybica się namnożyła, to że zwróciłeś uwagę na ten problem stawia Cię już w lepszej sytuacji. Potrzebujesz teraz się zdiagnozować, bowiem rozpoznanie dolegliwości jest pierwszym etapem do jej zlikwidowania. Wiedząc co i gdzie będziesz mógł precyzyjnie zadziałać na grzybicę.

Kto mi pomoże?

Gabinety Revitum znajdują się w całej Polsce. W każdym z nich znajdziesz specjalistę będącego do Twojej dyspozycji. Test Obciążeń Organizmu trwa nie dłużej niż 60 minut i jest w stanie dokonać kompleksowego przeglądu Twojego ciała. Wyniki dodatkowo otrzymasz jeszcze w czasie trwania tej samej wizyty. Specjaliści przeanalizują wyniki i zaproponują naturalną kurację dostosowaną bezpośrednio do Twoich potrzeb. Indywidualnie dobranie kuracji daje najlepsze efekty, pozwala szybko i skutecznie pozbyć się męczących dolegliwości. Zaufaj doświadczeniu najlepszym! Zapisz się na wizytę już teraz i poczuj jak to jest życiem bez obciążeń!

Post Author: Alicja Włodarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *